This site uses cookies to provide social media features and analyze the traffic.

CL Webinar#5: Lean Innovation – od pomysłu do pitchu inwestorskiego

W Creative Labs chcemy dzielić się wiedzą i wspierać uczestników ekosystemu innowacji w zamianie wizji w nową rzeczywistość biznesową. W ramach piątego z cyklu spotkań z innowatorami, nasz project manager Roland Rychlik przeprowadził uczestników przez kolejne etapy frameworku Startbox jako narzędzia Lean Innovation.

Lean Innovation łączy doświadczenia Design Thinking, Lean Startup oraz iteracyjność podejścia zwinnego, żeby wesprzeć duże organizacje w dostarczaniu nowej wartości dla klientów. Koncentruje się na zwiększaniu wydajności i skuteczności procesu tworzenia innowacji poprzez wczesne pozyskiwanie opinii potencjalnych klientów. Prowadzi do minimalizowania strat w cyklu rozwoju nowego produktu oraz zmniejszenia ryzyka niewłaściwej inwestycji zasobów. Przedkłada eksperymentowanie i ciągłe, przyrostowe doskonalenie nad rozbudowane planowanie.

Webinar przekazuje metodyczne podejście Startbox, które wykorzystywane może być zarówno w programach korporacyjnych jako framework do pracy samodzielnego innowatora intraprzedsiębiorcy jak i w tworzeniu niezależnego projektu startupowego.

Z nagrania dowiesz się na czym polega empatyzacja z potencjalnymi odbiorcami rozwiązania oraz poznasz potęgę eksperymentów i testowania hipotez biznesowych. Zrozumiesz jak skutecznie przedstawiać swój pomysł i dowody jego słuszności.

Startbox zawiera sześć poziomów aktywności, które krok po kroku prowadzą początkującego innowatora w drodze od surowego pomysłu do pitchu inwestorskiego lub przedstawienia pomysłu sponsorom wewnątrz organizacji.

To wszystko czego potrzebujesz, żeby wybrać się w swoją osobistą podróż do serca innowacji! Startbox wskaże Ci drogę, ale tylko Ty możesz wybrać kierunek tej podróży.

Sprawdź bloga Creative Labs i zobacz nagrania z pozostałych spotkań z innowatorami z Polski i Europy.

#stayathome