This site uses cookies to provide social media features and analyze the traffic.

Jak w 6 minut stworzyć własną stronę internetową?

Chcesz stworzyć swoją pierwszą stronę internetową dla testowanego produktu (landing page) i zmieścić się z nią w budżecie bez konieczności korzystania ze skomplikowanych poradników czy instrukcji? Jesteś we właściwym miejscu.

Nie musisz rozumieć kodu ani zatrudniać programisty, aby stworzyć świetną witrynę.

W tym artykule omówię podstawy, by ułatwić Ci start.

Poniżej znajdziesz moją listę wyselekcjonowanych kreatorów stron WWW. To właśnie te narzędzia pomogą Ci samodzielnie zaprojektować i stworzyć własną witrynę internetową.

 1. WebWave
 2. Site123
 3. Wix
 4. WebFlow
 5. Weebly

Wybór kreatora to kwestia indywidualna. Zależy od potrzeb, przyzwyczajeń i doświadczeń. Zanim wybierzesz odpowiednie narzędzie, zastanów się, co jest dla Ciebie najważniejsze podczas budowy strony internetowej. Niektóre kreatory będą się wyróżniały zaawansowanymi możliwościami edycji, a inne darmową polskojęzyczną pomocą techniczną, z którą możesz się skontaktować za pomocą czatu online.

Kiedy prowadzę warsztaty Creative Labs z zakresu mediów społecznościowych, zarządzania treścią w Internecie i używania nowoczesnych technologii informatycznych, pracuję z grupą na kreatorze WebWave. To bezpłatne narzędzie nie wymaga umiejętności kodowania. Oferuje darmowy hosting, pomoc techniczną po polsku, a także możliwość wykupienia pakietu premium, który rejestruje domenę na 1 rok. WebWave jest również bardzo intuicyjny w obsłudze, co ułatwia stawianie pierwszych kroków.

Do stworzenia strony online potrzebne są: hosting, domena i wspomniany już wyżej kreator.

 • Domena to inaczej nazwa, która tworzy nasz adres internetowy, np. www.wearecreativelabs.com. Domena powinna być kojarzona z firmą, działalnością czy usługą, która się pod nią kryje.
 • Hosting to miejsce na serwerze przydzielone Twojej stronie internetowej. Mogą na nim być umieszczane pliki, zdjęcia i wszelkie inne dane, które będą się pojawiały w Twojej witrynie.

Jak zacząć?

 1. Przejdź na https://webwavecms.com/ i kliknij „ZACZNIJ TERAZ”.
 2. Zarejestruj się.
 3. Wybierz szablon, który będzie najlepiej pasował do Twojej strony internetowej (lub skorzystaj z możliwości stworzenia strony od podstaw, czyli bez używania gotowego szablonu).
 4. Zapoznaj się z interfejsem za pomocą wyświetlanych wskazówek.
 5. Podczas tworzenia strony będą się wyświetlały informacje na temat tego, gdzie szukać poszczególnych elementów, z których składać się będzie Twoja strona internetowa.
 6. Kiedy zbudujesz swoją stronę internetową, możesz kliknąć „OPUBLIKUJ”, a Twoja witryna w ciągu kilku minut będzie dostępna online!

Jeśli użyjesz darmowego planu WebWave, Twoja domena będzie się składała z nazwy witryny, którą wybierzesz samodzielnie, oraz końcówki narzuconej przez kreator, np. www.wearecreativelabs.webwavecms.com. Jeśli chcesz się pozbyć końcówki webwavecms.com, warto przejść na plan premium, który obecnie (12 marca 2020 r.) kosztuje 25 złotych na miesiąc i daje możliwość rejestracji domeny na 12 miesięcy.

Poniżej znajdziesz wideo, w którym pokazuję, w jaki sposób ja zakładam stronę internetową.

Jeżeli zainteresował Cię artykuł, odwiedź nasz blog, na którym będą pojawiać się kolejne wpisy związane z tą tematyką.

Sprawdź również szkolenie Testowanie i walidacja z klientem, dzięki któremu nauczysz się między innymi jak testować swoje hipotezy biznesowe z wykorzystaniem prostej strony internetowej.

Autor:
Jakub Ochodek

#stayathome