This site uses cookies to provide social media features and analyze the traffic.

Startbox i SEED.Cracow

Ostatni rok obfitował w dziesiątki spotkań, warsztatów i konferencji w których braliśmy udział. Mieliśmy okazję spotkać się i porozmawiać zarówno z szefami działów innowacji czy działów HR, jak i twórcami metodologii Adobe Kickbox stosowanej przez Swisscom, szwajcarskiego lidera społeczności kickbox.org.

Ale jednym z najciekawszych i najbardziej inspirujących spotkań były warsztaty STARTBOX przeprowadzone ze studentami i uczniami krakowskich szkół, które przygotowaliśmy razem z fundacją przedsiębiorczości SEED.Cracow i w porozumieniu z URSS AGH.

W trakcie warsztatów z intraprzedsiębiorczości

Analiza pomysłów na Startup, pobudzanie otwartości na klientów, poszukiwanie nowych rozwiązań walidujących rynek i wspólne szlifowanie modelu biznesowego. Tak w skrócie wyglądało to spotkanie ze zdolnymi i wyjątkowo zmotywowanymi młodymi przedsiębiorcami. W ramach warsztatów zespół Creative Labs miał wielką przyjemność przedstawić metodologię Startbox, zaprezentować nasze narzędzia i zweryfikować innowacyjne pomysły, które pojawiły się przez 2 dni intensywnej pracy z głodnymi wiedzy uczestnikami.

Ania Wojcieszczak z uczestnikami warsztatów poświęconych intraprzedsiębiorczości

Jednym z celów dwudniowych warsztatów, które miały miejsce na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej było zaprezentowanie naszego produktu. Z grupą liczącą ponad 40 osób podzieliliśmy się praktyczną i teoretyczną wiedzą na temat tego jak budować model biznesowy, jak stworzyć buyer personę oraz jak istotny poza pomysłem i modelem biznesowym jest branding, wizualna strona pomysłu oraz jego prezentacja. Otrzymaliśmy doskonały, merytoryczny feedback i pytania o kolejne wydarzenia o podobnym charakterze. Wysoko zostało oceniony zarówno Startbox – jego unikalna zawartość, jakość materiałów oraz poziom merytoryczny naszych ekspertów. Kolejnym etapem było wydarzenie SEED.Run, na którym mieliśmy przyjemność ocenić wypracowane strategie i modele biznesowe.

Ostatnim etapem były warsztaty, które rozpoczęły fazę rynkowej walidacji wypracowanych koncepcji.

Ekipy Seed.Cracow i Creative Labs na wspólnym zdjęciu po zakończeniu warsztatów z intraprzedsiębiorczości

Każde podobne spotkanie traktujemy jako wyzwanie i możliwość naszego rozwoju jako mentorów, trenerów i ekspertów od intraprzedsiębiorczośći. Już teraz szukamy podobnych wyzwań i następnych innowacyjnych pomysłów gotowych na walidację za pomocą programu Startbox.

Więcej informacji o SEED.Cracow:
https://www.facebook.com/pg/SEEDTheFoundation

Zapraszamy również na stronę i profil URSS AGH:
https://samorzad.agh.edu.pl/
https://www.facebook.com/urss.agh/

Filmowe podsumowanie naszych warsztatów z Seed.Cracow